محل تبلیغات شما

سلول های ما به افکار ما گوش می کنند

الیسا اپل ، روانشناس ، که یکی از پژوهشگران پیشرو در زمینه اضطراب است ، برای من توضیح داد که به طور کلی تنش اضطراب در بدن چه واکنش هایی را قرار است به وجود  آورد.واکنش های جسمی ما در پاسخ به اضطراب برای حفظ حیات ما در روبرو شدن با حمله یا خطر ، مثلاً دیدن شیر گرسنه یا سقوط بهمن ، تکامل یافته است.با ریزش کورتیزول و آدرنالین به جریان خون ، مردمک چشم ها گشوده تر می شود تا بتوانیم بهتر ببینیم ، ضربان قلب و تنفس تندتر می شود تا بتوانیم سریع تر واکنش نشان دهیم و خونی که معمولاً در اندام های داخلی هستند به ماهیچه ها سرازیر می شوند تا بتوانیم از تمام قدرت بدنی خود در جنگ با فرار استفاده کنیم.این قابلیتی است که بدن ما قرار بوده است در مواردی نادر و در مدت کوتاه به صورت موقتی از آن بهره بگیرد. اما در زندگی مدرن برای بسیاری از  مردم ، به حالت مستمر و همیشگی تبدیل شده است.

اپل و همکارش الیزابت بلک برن ،  برنده جایزه نوبل که زیست شناسی ملکولی است در یافته اند که استمرار تنش باعث از بین رفتن بخشی از کروموزوم می شود.این بخش که "تلومیر" نامیده می شود نقش سرپوشی را دارند که سلولها را از ضعیف شدن و فرسودگی حفظ می کند.تنش نه به صورت مستقیم ، بلکه به واسطۀ الگوهای ذهنی ما این اثر را بر تلومرها می گذارند.یا به بیان اپل و بلاک برن "سلولهای ما به افکار  ما گوش می کنند."

#بخشی از کتاب شادی ص 117-1

من بخواهم یا نخواهم تنها هستم

سینمایی The Legend of 1900

سینمایی نیمه شب در پاریس

، ,های ,واکنش ,بتوانیم ,تنش ,اضطراب ,می شود ,تا بتوانیم ,گوش می ,ما گوش ,ما به

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تعمیر کولر اسپلیت در رشت